Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

На основу члана 5. став 3. Закона о празницима РС („Службени гласник Републике Српске“ број 43/07), члана 59. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске“ број број 97/16), члана 63. Статута општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр. 6/17), Начелник општине Чајниче, доноси

Н А Р Е Д Б У
о одређивању предузећа, установа и других организација који су дужни да рад у дане празника: Међународни празник рада 01. и 02. мај и Дан побједе над фашизмом 09. мај 2018. године

Члан 1.

У дане републичких празника у Републици Српској: Међународни празник рада 01. и 02. мај и Дан побједе над фашизмом 09. мај 2018. године, ради задовољавања неопходних потреба грађана, дужни су да раде:
1. ЈКП „Врело-Чајниче“ Чајниче у оквиру обављања своје дјелатности према плану рада у наведене дане.
2. Ватрогасно друштво, бензинска пумпа и апотеке према плану рада ових организација.
3. ЈЗУ Дом здравља „Васо Пелагић“ Чајниче у времену 00,00 до 24,00. часова.
4. Предузећа и радње које обављају пекарску дјелатност према свом плану рада.
5. Угоститељски објекти, дјечије играонице и кладионице дужне су да раде у складу са Одлуком о радним времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр. 5/13 и 14/13).
6. Остале трговинске и занатске радње на подручју општине Чајниче у наведене дане празника могу да раде према следећем распореду:
    - Међународни празник рада ............   01.05.    нерадни дан.
                                                                02.05.    до 13,00 часова.
    - Дан побједе над фашизмом ..............  09.05.    до 13,00 часова.
7. Осталим предузећима, установама и другим организацијама и предузетницима који обављају дјелатност на подручју општине Чајниче забрањује се рад у наведене празнике.

Члан 2.

Одредбе о надзору, прописивању прекршаја и санкција за учињени прекршај из Закона о празницима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“ број 43/07) и Одлуке о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр. 5/13 и 14/13), примјењиваће се у случају поступања супротно одредбама из ове Наредбе.

Члан 3.

Ова Наредна ступа на снагу даном доношења, а има се објавити и у „Службеном гласнику општине Чајниче“.

Број:01-113-4/18                                             Начелник општине
Чајниче, 30.04.2018. године                      Горан Караџић, дипл.инг. с.р

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тренутни посјетиоци