Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
Sveti-Nikola-u-Cajnicu-1
Свети Никола је заштитник дјеце и слава дјечијег вртића „Бајка“ Чајниче. Дјеца му се радују, прослављају га и спремају приредбу за њега.
Славски колач преломио је протојереј-ставрофор Момир Васиљевић, заједно са дјецом, њиховим васпитачима и руководством установе.
Прота Момир је након славског обреда честитао славу и пожелио им мир, срећу и духовно благостање наглашавајући дјеци да прије свега буду добра као и досада, додајући да након данашње славе у сусрет им иде најрадоснији празник Божић, те да га заједно дочекају и прославе.
Игрокази, рецитације, плес и весела дјечја лица обучена у разнолике костиме, биле су попраћене аплаузом многобројне публике. Шестогодишња Јана Станић из Дјечијег вртића „Бајка“ казала је да су се њени другари и она дуго припремала за наступ на приредби поводом славе вртића.
Много смо вјежбали јер жељели смо да покажемо да смо били вриједни и добри и да од светог Николе очекујемо да нам донесе играчке и много слаткиша. Пожељела сам ове године да добијем лутку у пакетићу“- рекла је Јана.
Sveti-Nikola-u-Cajnicu-2
И директор Дјечијег вртића Вукашин Катана није крио задовољство дјечјом приредбом.
Дјеца врло радо учествују у оваквим манифестацијама, јако су узбуђена сваки пут када наступају, као и сви ми из вртића. На сцени су блистала и показала шта су научила" – рекао је Вукашин.
Општина Чајниче подржава рад Дјечијег вртића како би малишани имали срећно дјетињство и израсли у здраве и честите људе-изјавио је начелник општине Горан Караџић.
Вртић подржавамо у потпуности, планирани буџет за наредну годину за ову установу повећан је за 6% што сматрам да ће бити довољно за ријешавање основних проблема. Наставићемо своје активности да усмјеравамо ка побољшању услова за дјецу, као што смо и до сада, а то се види кроз разне пројекте, путем адаптације простора, набавке основних потрепштина и друго“– казао је Караџић.
На крају приредбе малишани су добили Никољданске пакетиће које им је обезбједила Црквена општина Чајниче

Тренутни посјетиоци

We have 15 guests and no members online